Spotkanie z pielęgniarką szkolną

21. 09. 2016 roku w klasie I a odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną – panią Barbarą Kaczmarską.

Celem wizyty była rozmowa z uczniami na temat zasad zdrowego odżywiania się, przynoszenia drugiego śniadania dla szkoły. Podczas rozmowy Pani Basia zwróciła szczególną uwagę na szkodliwość częstego spożywania słodyczy. Zachęcała uczniów do spożywania smacznych i zdrowych kanapek ( przynoszonych z domu jako drugie śniadanie ) oraz szkolnych obiadów. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób zapobiegać infekcjom oraz jak dbać o higienę. Teraz już na pewno nasi uczniowie wiedzą, że ważne jest:

• dbanie o higienę osobistą,

• poprawne mycie zębów,

• racjonalne odżywianie,

• długie aktywne przebywanie na świeżym powietrzu,

• wizyty kontrolne u lekarzy .

Dziękujemy pani pielęgniarce za mile spędzony czas i dobre rady.

26-02-2017, admin