Spotkanie z policjantem

14. 09. 2016 r. w klasie I a odbyło się spotkanie z policjantem – Panem Grzegorzem Makuchem. Głównym celem spotkania była rozmowa na temat: „ Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły ”.

Funkcjonariusz policji omówił z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomił jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Zachęcał pierwszoklasistów do wyposażenia ubiorów
i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjant zwrócił się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Kilka dni później w pobliżu naszej szkoły, odbyły się praktyczne ćwiczenia we właściwym przechodzeniu przez jezdnię pod kierunkiem funkcjonariuszy Komendy Powiatowe Policji.

Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych otrzymali znaczki odblaskowe.

26-02-2017, admin