„Święto pieczonego ziemniaka” w grupie 5 latków C

Święto Ziemniaka obchodziliśmy w pierwszych dniach jesieni w grupie 5 latków C. Na uroczystości zaszczycili nas rodzice i goście honorowi – dyrektor placówki mgr Dariusz Firmanty oraz wicedyrektor mgr Dorota Dalach. Zabaw i konkursów z udziałem dzieci, rodziców, dyrekcji nie było końca. Oprócz zabaw dzieci rozwiązywały zagadki, miały za zadanie odróżnić prawdę od fałszu, zapamiętać inne nazwy ziemniaka z różnych części Polski, brały udział w quizie dotyczącym jesieni. Wspólnie z rodzicami wykonywały różnymi technikami z różnych materiałów przyrodniczych „ Portret Pani Jesieni”. Tańczyły, śpiewały, aby na koniec zabawy zasiąść za stołami i uczestniczyć w poczęstunku, zajadając ze smakiem gorącego ziemniaka i kiełbaskę.

Za pomoc w przygotowaniu dziękujemy paniom kucharkom i pani Małgosi Lech.