WARSZTATY EKOLOGICZNE „PTASIA STOŁÓWKA”

W ramach wprowadzonej w przedszkolu w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „EKO PRZEDSZKOLAKI” grupa „Biedronek” i „Kaczuszek” wzięła udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Ptasia stołówka”. W trakcie zajęć dzieci przypomniały sobie nazwy i sylwetki ptaków zimujących w Polsce, a także zdobyły cenną wiedzę na temat prawidłowego dokarmiania naszych małych skrzydlatych przyjaciół oraz w jak wyglądają właściwie zbudowane karmniki i gdzie je można bezpiecznie instalować. W drugiej części warsztatów przedszkolaki zakasały rękawy i uczyły się przygotowania kuli tłuszczowych, czyli kuli – smakuli, do przygotowania których wykorzystały rozmaite, ekologiczne ziarna, smalcu, a także siatek po owocach i warzywach. Wielką frajdę małym ekologom sprawił spacer, w czasie którego mogły zawiesić ptasie smakołyki oraz dokonać obserwacji przyrodniczej w pobliżu naszej placówki.

20-03-2023, Wioletta Korczak