WIZYTA "BIEDRONEK" I "ŻABEK" W ZGOK W RZĘDOWIE

Jednym z głównych priorytetów naszego przedszkola jest edukacja ekologiczna. W związku z tym podejmujemy liczne działania, które pozwalają na ukształtowanie u dzieci nawyków i postaw proekologicznych. W tym roku szkolnym dwie grupy połączyły realizację treści ekologicznych z poznawaniem różnych zawodów wykonywanych przez ludzi. Pomysłem na połączenie tych treści edukacyjnych okazała się wycieczka do ZGOK w Rzędowie.

Dzieci były bardzo ciekawe jak wygląda wysypisko śmieci i czemu ono służy. Pracownicy oprowadzili dzieci po terenie wysypiska dokładnie pokazując poszczególne jego miejsca i przeznaczenie tych składowisk. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca na wysypisku. Ponadto przedszkolaki zyskały wiedzę na temat powstawania kompostu, a także dlaczego bardzo ważne jest odkręcanie nakrętek w butelkach plastikowych. Udział w warsztatach o tematyce ekologicznej, nauka prawidłowego segregowania śmieci oraz zabawy ruchowe były wspaniałym uzupełnieniem zdobytych wcześniej wiadomości. W ramach realizowanego planu zajęć o zawodach, dzieci poznały także zawód ładowacza śmieci, człowieka, którego każde z dzieci widziało zbierającego worki ze śmieciami i ładującego je do śmieciarek.

Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom i prezent. Pełni niezapomnianych wrażeń powróciliśmy do przedszkola.

12-06-2019, admin