WIZYTA MOTYLKÓW W APTECE

W ramach realizacji tematyki kompleksowej „Dbamy o zdrowie” 15.10.2019 r. czterolatki wybrały się na wycieczkę do Apteki „Społecznej”, której celem było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków.

Farmaceutka, pani Ewelina Sobieniak, opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można kupić w aptece. Wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można zrealizować, a także kto może kupić leki. Dzieci miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze, witaminy oraz materiały opatrunkowe. Pani farmaceutka podczas miłej pogadanki przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że leki mogą brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali wypowiedzi, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec wizyty przedszkolaki otrzymały naklejki oraz odblaskowe opaski, które niewątpliwie przydadzą się podczas jesiennych spacerów.

Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie oraz wszystkim pracownikom Apteki „Społecznej” za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu.

11-11-2019, admin