Wycieczka do Oceaniki

W dniu 23 września 2021 roku grupy: „Misie” i „Motylki” wraz z opiekunami wzięli udział w całodniowej wycieczce do Kompleksu „Świętokrzyska Polana” w miejscowości Chrusty koło Kielc. Kompleks ten znajduje się w samym centrum Gór Świętokrzyskich i składa się z ośrodka wypoczynkowego, Krainy Zabawy, Parku Miniatur Świętokrzyskich oraz zestawu akwariów Oceanika.

Gdy dotarliśmy na miejsce pani przewodnik opowiedziała dzieciom o wszystkich gatunkach znajdujących się na ekspozycji Oceaniki. Przedstawiła ich życie, zdradziła tajemnice, znane tylko nielicznym. Nie było to łatwe zadanie, gdyż ciekawość naszych przedszkolaków nie zna granic – chciały wiedzieć wszystko, zadawały mnóstwo pytań, głośno zachwycając się oglądanymi rybkami. Następnie udaliśmy się na wystawę „Fascynujący Świat Owadów”, gdzie można było poznać świat niewielkich i najdziwniejszych mieszkańców naszej planety, czyli owadów.

Następną ciekawą atrakcją, która na nas czekała był Park Miniatur w którym znajduje się 20 makiet największych zabytków w regionie.

Po tak ciekawych zajęciach zorganizowałyśmy piknik i każdy miał chwilę na wytchnienie. Po odpoczynku udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Całą wycieczkę utrwalono na zdjęciach, do których obejrzenia wszystkich zachęcamy, a sami już planujemy, gdzie pojedziemy w przyszłym roku...

Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci!

07-10-2021, admin