Wycieczka klasy 3a do Czernicy

10 października kl.III a wraz z wychowawcą J.Mazur i panią pedagog G.Kwiecień odbyła wycieczkę do lasu w Czernicy. Uczniowie podczas długiego spaceru z przewodnikiem - leśnikiem p. A. Kamińską poznali wiele ciekawostek o lesie. Przypomnieli sobie warstwową budowę lasu, roślinność poszczególnych pięter oraz ich mieszkańców. W szkółce leśnej oglądali małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś potężne drzewa. Obserwowali przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Na koniec otrzymali zadanie - zebranie w przygotowane pojemniki żołędzi z przeznaczeniem na zimową karmę dla zwierząt. W krótkim czasie, z dużym zaangażowaniem wypełnili przygotowane wiadra. Wyprawa do lasu zakończyła się ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami przygotowanymi przez rodziców. Te zajęcia były dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą i wzbogaceniem wiedzy o lesie.
08-02-2020, admin