XI Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu

20 lutego 2023r. uczniowie klasy IV B uczestniczyli w XI Świętokrzyskim Dniu Bezpiecznego Internetu w siedzibie Akademii Nauk Stosownych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Wzięli udział w wykładach i prezentacjach oraz w podsumowaniu konkursu „Jak się nie zaplątać w sieci? Mądrze korzystajmy z Internetu!”, do którego zgłosiło się 35 palcówek z regionu. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy plastycznej, filmiku lub piosenki na temat możliwości, jakie daje mądre korzystanie z sieci. Nagrodzonych zostało 19 prac. W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Oliwia Opałka.

Organizatorem XI edycji był Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosownych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Nasi uczniowie wysłuchali wykładów i obejrzeli prezentacje dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu.

• CYBERBEZPIECZEŃSTWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH INTERNAUTÓWkomisarz Sylwia Sobczyńska (Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach),
  • KIEDY ŚWIAT ON-LINE ZBYT MOCNO INGERUJE W ŚWIAT OFF-LINE CZYLI CO INTERNET WIE O TOBIEmgr Kamil Buliński (Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach),
  • CZŁOWIEK W ŚWIECIE „RELIGII” DANYCHks. dr Paweł Ścisłowicz (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach),
  • FONOHOLIZM CZYLI SŁÓW KILKA O UZALEŻNIENIU OD SMARTFONÓWmgr Elżbieta Sobierajska (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach).

W szkolnym etapie konkursu plastycznego „Jak się nie zaplątać w sieci? Mądrze korzystajmy z Internetu!” nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Szymon Opałka klasa IIa

Martyna Sikora klasa IIIa