Zajęcia otwarte dla rodziców – 6 latki C

W dniu 05.01.2017r. pani mgr Beata Chmiel przeprowadziła w grupie 6 latków,, C” zajęcia dydaktyczne ,,Cztery pory roku”, na którym obecni byli rodzice przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci chętnie rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat charakterystycznych cech pór roku, dobierały obrazki do odpowiedniej pory roku. Z uwagą wysłuchały opowiadania „O tym jak się Rok z Pogodą spotkał” a następnie ułożyły w kolejności nazwy miesięcy oraz dopasowały elementy pogody do odpowiedniej pory roku. Dzieci wykazały się także umiejętnością globalnego czytania wyrazów , liczenia , dzielenia wyrazów na sylaby, rysowania symboli pór roku. Różnorodność metod , form pracy oraz środków dydaktycznych wpłynęła na aktywny udział dzieci w zajęciach. Rodzice obserwujący zajęcia mogli poznać sposoby pracy nauczycielki z dziećmi, a także zaobserwować swoje dziecko na tle grupy.

09-04-2017, admin