Zajęcia w grupie 6 latków C

W dniu 03.11.2016r. pani mgr Emilia Kowalska przeprowadziła w grupie

6 latków C zajęcia dydaktyczne „ Podróż po krainie abecadła” – zabawy rozwijające gotowość do nauki czytania. Były to zajęcia otwarte, na których obecni byli rodzice naszych przedszkolaków. Zajęcia przeprowadzono za pomocą metod aktywizujących przy bogactwie środków dydaktycznych.

Miały one na celu rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego i umiejętności wypowiadania się na określone tematy, doskonalenie umiejętności niezbędnych do nauki pisania i czytania, umiejętności analizy i syntezy słuchowej, dobieranie podpisów do obrazków, odczytywanie rebusów, wyszukiwanie słów na daną głoskę i układanie z nimi zdań, dobieranie w pary wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu, wymyślanie rymów do podanego wyrazu, zachęcanie do czytania przez zabawę. Zajęcia przeprowadzone przez panią mgr Emilię Kowalską odznaczały się wysoką jakością, innowacyjnością oraz efektywnością realizowanych zadań.

06-11-2016, admin