100 – lecia odzyskania Niepodległości

W naszym przedszkolu od najmłodszych lat staramy się uczyć dzieci patryjotyzmu , przywiązania do swojej ojczyzny oraz szacunku dla polskich symboli narodowych. Dnia 8 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości, którą przygotowały mgr Marzanna Nagórka i mgr Anna Taradowska. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem przez całe przedszkole hymnu polskiego ,, Mazurka Dąbrowskiego ‘’. Następnie dzieci z grupy,, Pszczółki’’ zatańczyły poloneza. Przywitano dyrektora ZPO nr 1 – Przedszkola nr 4 w Staszowie Dariusza Firmantego , panią dyrektor Bożenę Adamkiewicz rodziców oraz wszystkie przedszkolaki. Dzieci z grupy Pszczółki przybliżyły nam losy naszej ojczyzny. Swój udział w akademii miały też najmłodsze dzieci z grupy ,, Misie ‘’ , które mówiły wiersz pt : ,, Kto ty jesteś ? ‘’ , zaśpiewały piosenkę wraz ze starszymi kolegami pt : ,, Jesteśmy Polką i Polakiem ‘’ , a na zakończenie zatańczyły z białymi wstążkami do utworu walc łyżwiarzy. Mamy nadzieję , że akademia pozostanie na długo w naszej pamięci . Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie rodzicom naszych pociech .

19-12-2018, admin