5-6 latki- wizyta w Kawiarni – Krówka Opatowska

Krówka opatowska to tradycyjny, regionalny wyrób produkowany ręcznie od ponad 30 lat.

W piętek 13.04.2018 r. przedszkolaki z grupy 5-6 latków „A” wraz z wychowawcami Katarzyną Kubik, Magdaleną Król, Mariolą Sadłos udały się z wizytą do – Kawiarenki Krówki Opatowskiej działającej przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach poświęconych tajnikom procesu produkcji tych wyjątkowych i pysznych cukierków. Podczas warsztatów mogły obejrzeć pokaz multimedialny przedstawiający historię Krówki Opatowskiej oraz prezentację krojenia cukierków. Następnie każdy uczestnik próbował swoich sił podczas samodzielnego zawijania Krówek w firmowe etykiety z napisami. Efekty swojej pracy, w kolorowych kuferkach dzieci zabrały ze sobą do domów.

16-04-2018, admin