Biwak harcerski i zuchowy

W dniach 09 – 10 marca 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Staszowie, odbył się biwak harcerski i zuchowy, połączony z konkursem recytatorskim „ Strofy o Ojczyźnie ”, w którym uczestniczyło ponad 60 zuchów i harcerzy ze Staszowa i okolic.

Głównym celem biwaku było pogłębianie przyjaźni i braterstwa wśród drużyn harcerskich oraz gromad zuchowych.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu, zuchy i harcerze uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Katarzynę Zielińską. Piątkowy wieczór uświetniło świecowisko dla harcerzy połączone ze śpiewem i pląsami oraz gra zuchowa. Zwieńczeniem wieczoru była uroczysta Obietnica złożona przez zuchy.

Sobota, również była dniem pełnym wrażeń i niezapomnianych chwil.
W godzinach porannych odbył się I Harcerski Konkurs Recytatorski „ Strofy o Ojczyźnie ”, podczas którego zuchy i harcerze zaprezentowali najpiękniejsze utwory związane z naszą ojczyzną. Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Staszowie pan Dariusz Firmanty, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie pani Katarzyna Stawińska, wicedyrektor Przedszkola nr 4 w Staszowie pani Bożena Adamkiewicz, proboszcz parafii św. Barbary ksiądz Edward Zieliński, ksiądz Paweł Maciąg z parafii św. Bartłomieja, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Staszowie pani Joanna Cheba, doceniła starania młodych artystów, przyznając tym samym nagrody oraz wyróżnienia. Dla wszystkich zgromadzonych była to niezapomniana lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci.

Po dokładnym sprzątaniu wszystkich pomieszczeń biwakowania, zuchy oraz harcerze udali się na obiad.

Biwak dobiegł końca. Był on pełen radości, słońca oraz niezapomnianych wrażeń.

29-03-2018, admin