Drodzy Rodzice!

Dziękujemy, że zainteresowali się Państwo naszym przedszkolem i być może wybierzecie je dla swojego dziecka. Wiemy, jak wielkim przeżyciem dla maluszka jest pobyt w przedszkolu i rozstanie z rodzicami na tak długo, dlatego zrobimy wszystko, aby czas spędzony w placówce był radosną, bezstresową przygodą.

Priorytetem działalności przedszkola jest zapewnienie wychowankom wszechstronnego rozwoju, bezpieczeństwa, akceptacji i poszanowania praw. Nauczyciele poprzez nowatorskie metody pracy stymulują rozwój dzieci, tradycje regionu, kształtują świadomość patriotyczną, pomagają poznać siebie oraz uczą żyć z innymi i dla innych. Zajęcia i zabawy w naszej placówce są tak konstruowane, aby każde dziecko znalazło w nich to, co potrafi, umie i chce zrobić. Koncepcja pracy przedszkola realizowana wspólnie z rodzicami i podmiotami ze środowiska lokalnego oparta jest na czterech istotnych ideach: przedszkola zdrowego i bezpiecznego promującego zdrowie, przedszkola twórczego, przyjaznego i partnerskiego.

Sale zabaw są estetyczne, kolorowe i przestrzenne, wyposażone między innymi w kąciki zabaw teatralnych, plastycznych, konstrukcyjnych, przyrodniczych oraz sprzęt audiowizualny. Meble, pomoce dydaktyczne, zabawki są dostosowane do potrzeb dzieci. Przy każdej sali znajduje się łazienka dostosowana do wzrostu i wieku wychowanków. Do dyspozycji dzieci pozostaje również sala zabaw ruchowych wyposażona w drabinki, równoważnie oraz zjeżdżalnie, a także sala gimnastyczna. Ogród przedszkolny został wyposażony w nowoczesny sprzęt terenowy, który zapewnia atrakcyjne i bezpieczne warunki aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych podopiecznych w ubiegłym roku zamontowany został monitoring wokół i wewnątrz budynku.

Przedszkole jako placówka opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczna duży nacisk kładzie na współpracę ze środowiskiem rodzinnym dziecka, jak również środowiskiem lokalnym. Integracji tej służy organizacja uroczystości, dni otwartych oraz pikników rodzinnych, wycieczek krajoznawczych, wyjazdów do kina i teatru, spotkań z ciekawymi ludźmi, warsztatów. Ponadto przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, muzycznych i plastycznych w konkursach organizowanych przez placówkę, jak i programach ogólnopolskich.

Oferujemy również nieodpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, religię, zajęcia logopedyczne, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne. Na terenie przedszkola działa pomoc psychologiczno - pedagogiczna, którą objęte są dzieci mające trudności w różnych dziedzinach rozwoju. Dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nasze dzieci otrzymują natychmiastową pomoc.

Przedszkole zatrudnia kadrę, która tworzy rzeczowy klimat życzliwości i partnerstwa we współdziałaniu, systematycznie doskonali organizację i przebieg procesów wspomagania i edukacji dzieci. Sprawujemy opiekę nad dziećmi dostosowując metody i sposób oddziaływań do wieku dziecka i jego możliwości rozwojowych. Współpracujemy z rodzicami i środowiskiem za pomocą aktywnych form i metod pracy, ponieważ naszym celem jest, aby każde dziecko czuło się akceptowane, kochane i szczęśliwe.

Serdecznie zapraszamy!

21-02-2019, admin