Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja przypada Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji ulicami naszego miasta przeszedł barwny korowód pełen czerwonych balonów i kwiatów. Przemarsz wyruszył z ulicy Szpitalnej, z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Staszowie, by następnie przejść przez ulicę Kolejową, Krakowską na staszowski Rynek, ulicami Kościelną, Niepodległości, Wschodnią i Ogrodową do Sanktuarium Jana Pawła II w Staszowie. W świątyni odbyła się uroczysta Msza Święta, którą odprawił ks. kan. Szczepan Janas – proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Staszowie.

W marszu z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami, ich rodzice, opiekunowie, młodzież szkolna i przedszkolna z terenu gminy Staszów, a także przedstawiciele samorządu, placówek oświatowych oraz instytucji kultury. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest okazją do wyrażenia swojej solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz poparcia ich prawa do godnego życia w społeczeństwie.

08-06-2022, Wioletta Korczak