Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej, to dzień, w którym zuchy i harcerze z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie składają serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej. Tak też było 5 marca 2017r. Aula szkoły zgromadziła w tym dniu ponad 200 zuchów, harcerzy, instruktorów i zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęło się mszą w kościele świętej Barbary koncelebrowaną przez księdza podharcmistrza Dariusza Sidora. Następnie cała brać harcerska udała się do szkoły gdzie odbyło się przedstawienie pt. „Harcerzem być… „ Po przedstawieniu zaproszonym gościom komendant hufca Staszów hm. Lucjan Pietrzczyk podziękował za współpracę i wręczył upominki wykonane przez harcerzy. Po części oficjalnej wszyscy udali się na obiad, a następnie na warsztaty. Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.

„ Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość jeśli jest służbą” A. Kamiński

hm. Małgorzata Kałamaga –Pióro

11-04-2017, admin