DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

5 października dzieci z grupy „Biedronek” i „Żabek” wyruszyły do leśniczówki w Pliskowoli. Na początek panowie leśnicy Zbigniew Wiącek oraz Cezary Frankiewicz zabrali przedszkolaki na wycieczkę do lasu, gdzie dzieci obserwowały naturalne środowisko roślin i zwierząt w jesiennej szacie. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, żołędzie, mech, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Wielką atrakcją dla maluchów okazała się przejażdżka wozem zaprzężonym w konie oraz gry i wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Gwoździem programu było ognisko, w którym piekły się pyszne ziemniaki i kiełbaski. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Panów Leśników. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Zbigniewowi Wiąckowi za poświęcony czas oraz pomoc w zorganizowaniu tej fantastycznej imprezy.

19-12-2018, admin