„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Pod tym hasłem zorganizowane zostały obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w ZPO – PSP nr 1 w Staszowie.
1 czerwca w naszej szkole przybrał formę zabaw i zawodów na świeżym powietrzu. Uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawców musieli zaliczyć 7 stacji. Konkurencje typu: kalambury, skoki
w worku, rzut woreczkami do celu pokonywane były w atmosferze śmiechu, radości i zabawy.
Niewątpliwymi atrakcjami tego dnia byli wyjątkowi goście, którzy odwiedzili naszych uczniów: Państwowa Straż Pożarna w Staszowie, Komenda Powiatowa Policji w Staszowie. Strażacy dali niesamowity pokaz rozcinania wraku samochodu (udostępnionego przez pana Grzegorza Stondzika).
Staszowscy policjanci zaprezentowali pokaz umiejętności psa policyjnego. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć jego wyposażenie.
Całej imprezie towarzyszył zespół „Staszicówka Band” pod batutą pana Andrzeja Stawińskiego. Koncert, którego byliśmy uczestnikami należy do tych niezapomnianych.
Poczęstunek w formie sałatek owocowych przygotowanych przez dzieci oraz pysznych ciasteczek był idealnym uzupełnieniem obchodów Dnia Dziecka.
Bardzo dziękujemy gościom, którzy odwiedzili naszą szkołę w tym dniu: młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie z panem Andrzejem Stawińskim, Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, panu Grzegorzowi Stondzikowi oraz Dyrekcji naszej szkoły.

Opiekunki: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Cymerys

12-06-2017, admin