Klasa 3 A - spotkanie z Aleksandrą Pielak

Dnia 07. 02. 2019 r. klasa III a wraz z wychowawcą Małgorzatą Kałamagą-Pióro oraz nauczycielami Urszulą Borkowską i Kingą Karcz-Pawlik wybrała się do Biblioteki Publicznej w Staszowie na spotkanie z Aleksandrą Pielak jedenastoletnią autorką książki pt. „ Przygody ziemniaka Stefana ”.

Podczas spotkania Ola opowiedziała uczniom klasy III a, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem opowiadań o ziemniaku Stefanie. Zdradziła również, iż była odpowiedzialna za stworzone do książki ilustracje. Uczniowie wysłuchali jednej z przygód ziemniaka Stefana, a także z kolorowych materiałów, słomek wykonali jego podobiznę.

Na zakończenie zajęć Ola podarowała uczniom książkę „ Przygody ziemniaka Stefana ”. To było bardzo ciekawe spotkanie, które na długo zapadnie w pamięci uczniów klasy III a.

27-02-2019, admin