"Ksiazka moim przyjacielem"

W dniach 07.-09.05.2018r. swietliczakom z grupy klas III podczas realizacji zajęć swietlicowych przyświecało haslo tematyczne : "Ksiazka moim przyjacielem". Głównym celem zajęć prowadzonych przez wychowawców w tych dniach było uświadomienie dzieciom roli książki jako źródła wzruszeń i wiedzy o świecie, dlaczego warto czytac książki i trzeba czytać książki. Między innymi uczniowie wykonali samodzielnie zaprojektowane zakładki do swoich ulubionych książek. Chcąc pogłębiać umiejętność pracy w grupie wychowawcy przygotowali ciekawe zadania. Każda grupa miała do wykonania jedną z ilustracji przedstawiajacych najbardziej znane postaci bajkowe. Praca została wykonana techniką wyklejanki z różnokolorowej bibuły. W ramach podkreślenia obchodów Światowego Dnia Książki zorganizowano również dla swietliczakow spotkanie z bibliotekarka szkolną mgr B. Wojtasińską, która w ciekawy sposób przybliżyła księgozbiór biblioteki, omówiła budowę książki, opowiedziała o tym jak wygląda jej praca i pokazała najstarsze i najciekawsze egzemplarze książkowe w naszej bibliotece. Zwróciła również uwagę na kwestię szanowania książek. Podsumowaniem spotkania było wspólne odczytanie przez dzieci Próśb Książki Do Czytelnika.
Małgorzata Kazimierska
Paulina Małas