Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017

Uczniowie zdolni stanowią duże wyzwanie dla rodziców i nauczycieli, którzy odgrywają znaczącą rolę w zapewnieniu im pełnej samorealizacji. Sukcesy dzieci są efektem wieloletniej pracy, optymizmu i wiary w ich zdolności.

W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach uczniowie Gimnazjum nr 1 w Staszowie uzyskali imponujące sukcesy. Sześć tytułów laureata i dziesięć tytułów finalisty zdobyli gimnazjaliści naszej szkoły. Wyjątkowymi osiągnięciami mogą pochwalić się dwie uczennice, które otrzymały tytuł podwójnego laureata: Małgorzata Tomporowska za udział w konkursie z języka polskiego i historii ( została również finalistą w konkursie z fizyki) oraz Emilia Fołta za udział w konkursie z matematyki i geografii ( została również finalistą z języka francuskiego).

Tytuł laureata otrzymali uczniowie:

Język polski – Małgorzata Tomporowska ( kl. II d) – opiekunem była pani Jolanta Basińska.

Informatyka - Dmitro Szewczuk ( kl. III a ) - opiekunem był pan Janusz Garbacki.

Historia – Małgorzata Tomporowska ( kl. II d ) - opiekunem była pani Izabella Arendarska.

Geografia - Emilia Fołta ( kl. III e) i Zuzanna Zgrzywa ( kl. III b) – opiekunem była pani Ewa Wojtyś.

Matematyka – Emilia Fołta ( kl. III e ) - opiekunem była pani Izabela Polok.

Tytuł finalisty otrzymali uczniowie:

Biologia - Kinga Bernyś ( kl. III a), Zuzanna Zgrzywa ( kl. III b), Anna Wojtasińska ( kl. II c) – opiekunem była pani Anna Skubera.

Chemia – Zuzanna Zgrzywa ( kl. III b) – opiekunem była pani Agnieszka Gach.

Fizyka – Małgorzata Tomporowska ( kl. II d) – opiekunem była pani Monika Bremer.

Język rosyjski – Kornel Witek ( kl. III d) – opiekunem była pani Bożena Żak – Fudalewska.

Język francuski – Emilia Fołta ( kl. III e) – opiekunem była pani Helena Kufel.

Język polski – Martyna Tomczyk ( kl. III e) – opiekunem była pani Iwona Kogut oraz Eliza Czapla ( kl. III b ) - opiekunem była pani Bożena Żak – Fudalewska.

Geografia – Mateusz Jacak ( kl. I a) – opiekunem była pani Barbara Robak.

Wszystkim tegorocznym laureatom, finalistom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Izabella Arendarska

23-04-2017, admin