Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a, a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostało spotkanie pt. „Magiczny Świat Bajek” pod kierunkiem wychowawców: Magdaleny Król, Anny Taradowskiej, Grażyny Haczyk oraz Renaty Kosińskiej.

Dzieci w bajkowych strojach wzięły udział w zabawach ruchowych i quizach, wymagających wykazania się znajomością treści bajek oraz ich bohaterów. Przedszkolaki z grup 3 – latków, 3-4 latków A, 4-latków B, 4-5-latków A i 5-latków B świetnie poradziły sobie z zadaniami. W nagrodę za wspaniałą zabawę i wielkie zaangażowanie maluchy otrzymały słodką niespodziankę, przygotowaną przez Czarownicę. Na koniec imprezy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona Bajka”. Dzieci w domu wraz z rodzicami wykonały przepiękne prace, bo niezależnie od wieku, każdy ma swoją ulubioną bajkową postać. Wszyscy uczestnicy tej rodzinnej zabawy otrzymali nagrody i dyplomy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Dziadkom i Rodzeństwu naszych przedszkolaków za to, że zachęcili dzieci do wykonania prac, a także za liczny udział w bajkowym spotkaniu.

29-11-2017, admin