Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości.
11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem jej odzyskania. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole 10 listopada 2017r. uczniowie klasy III a przedstawili montaż słowno-muzyczny o patriotycznym charakterze pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” , ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność, pomógł docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość, był dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

12-12-2017, admin