ODWIEDZINY „MISIÓW” W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI

W październiku najmłodsze dzieci z grupy „Misie” wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni, aby poznać jej tajemnice. Ciepło powitane przez panie kucharki, przedszkolaki miały możliwość zwiedzania kuchennego zaplecza oraz poznania sprzętów, niezbędnych podczas przygotowywania posiłków. Dzieci przyglądały się pracy pań kucharek na poszczególnych stanowiskach oraz rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne. Niezwykłe wrażenie zrobiły na maluszkach ogromne garnki, patelnie i miski, w których przyrządzane są smaczne obiadki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój – fartuch i czepek, a także podkreśliły znaczenie zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Przedszkolaki podziękowały wszystkim paniom kucharkom za zdrowe i pyszne obiady, które w mig znikają z ich talerzyków.

19-12-2018, admin