ODWIEDZINY PIELĘGNIARKI W GRUPIE „MISIE”

W czwartek 27 września najmłodsze przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość – szkolna pielęgniarka pani Barbara Kaczmarska. W ramach realizacji tematyki prozdrowotnej dzieci dowiedziały się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom (zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Ponadto pani Basia w ciekawy sposób opowiedziała i zademonstrowała metody prawidłowego dbania o ząbki. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały, a następnie same chętnie prezentowały, w jaki sposób należy szczotkować zęby, aby nie pojawiły się żadne ubytki. Na koniec dzieci podziękowały gościowi wręczając pamiątkowy dyplom.

23-10-2018, admin