Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka."

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki z „czwórki” świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Tego dnia, dzieci w swoich salach przedszkolnych zostały zaproszone do zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki m.in.: skakały w workach, pokonywały tor przeszkód z hula hop, tańczyły, śpiewały, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnejoraz rywalizowały między sobą w konkursach zespołowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków.

23-11-2020, admin