Piernikowe wypieki

Dzieci z grupy Biedronki z niecierpliwością czekały, aż przystąpią do wykonywania piernikowych ciasteczek. Najpierw jednak zapoznały się z tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia, a także ze składnikami potrzebnymi do wypieku pierniczków. Gdy wszystkie produkty i przybory kuchenne zostały przygotowane, przedszkolaki z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. Wsypywały produkty do miski, mieszały, a po wrobieniu ciasta przez panią, samodzielnie wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki. Efektem pracy były blachy pełne ciasteczek, które zostały upieczone przez panie kucharki.

09-01-2022, admin