Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu.

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 26 listopada 2021 r., cale przedszkole wzięło udział w zabawie andrzejkowej.

Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, balonów. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków supermanów i innych bajkowych postaci.

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia tańczyliśmy, aż zabrakło nam wszystkim sił . Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

09-01-2022, admin