„BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2017”

AKCJA EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNA POD HASŁEM

„BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2017”

Z UDZIAŁEM KOMENDANTA STRAŻY MIEJSKIEJ P. JOANNY TUTAK ORAZ PRACOWNIKA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W STASZOWIE P. GRZEGORZA MAKUŁY

Cele:

• uświadomienie uczniom potrzeby zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw oraz uprawiania sportów zimowych w trosce o własne i cudze zdrowie
  • zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania bezpieczeństwa w czasie pobytu dzieci w domu bez opieki dorosłych osób
  • wskazanie na różne możliwości spędzania i organizacji czasu wolnego
  • promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego pod nadzorem osób dorosłych
  • nauka świadomego unikania zagrożeń poprzez przewidywanie skutków własnych zachowań
  • uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych.

Działania

1. Pogadanka dla uczniów opracowana i wygłoszona przez pedagoga szkolnego na temat „Poradnik na ferie zimowe”.
2. Zajęcia edukacyjne w klasach I-IV z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie p. Grzegorzem Makułą oraz z Komendantem Straży Miejskiej p. Joanną Tutak w klasach I-IV „Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”. Przekazanie uczniom elementów odblaskowych.
3. Przygotowanie kącika edukacyjno-profilaktycznego dla uczniów, nauczycieli i dla rodziców pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”.
4. Zajęcia pedagoga szkolnego z uczniami w świetlicy i podczas lekcji wychowawczych „Jak bezpiecznie i przyjemnie spędzić ferie zimowe?”.

22-02-2017, admin