Budki lęgowe dla ptaków

We wrześniu uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielką biologii rozwiesili wokół naszej szkoły, wykonane własnoręcznie, budki lęgowe dla ptaków. Inicjatywa ta podjęta została po raz kolejny. Mamy nadzieję, że na wiosnę budki zostaną zajęte przez różne gatunki co pozwoli prowadzić obserwacje przyrodnicze i wzbogacić naszą wiedzę na temat ptaków.

W ramach podjętej inicjatywy odbyło się również spotkanie uczniów z ornitologiem na temat „Jak pomóc ptakom zakładać gniazda?”. W trakcie spotkania młodzież zapoznana została z rolą budek lęgowych w życiu ptaków. Uczniowie dowiedzieli się również jakie gatunki ptaków najczęściej gnieżdżą się w budkach i jaką rolę odgrywa to zjawisko w przyrodzie.

23-10-2017, admin