Dzień Dinozaura

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego dzieci z grupy " Żabki " i "Kwiatuszki" obchodziły w przedszkolu Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci poznały prehistoryczny świat dinozaurów. Zajęcia przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki również dowiedziały się czym zajmuje się paleontolog, jak wyglądają szkielety dinozaurów oraz wykopaliska. Dzieci wykonały prace plastyczne a także edukacyjne, wykorzystując przy tym różne materiały ,dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

06-04-2022, Wioletta Korczak