Dzień Motyla

"Ach, motylku,

Jak ty fruwasz,

Skrzydełkami cudnie mrugasz,

Taniec w słońcu twój swawolny,

Pokazuje jakiś wolny…”

Dzieci z grupy Kotków w dniu 24 marca świętowały Dzień Motyla. Maluszki wysłuchały bajeczkę pt.: „Jak to z motylem było?”, a następnie wspólnymi siłami przystąpiły do pracy z historyjką obrazkową ukazującą cykl rozwojowy motyla. Później przyszedł czas na zabawę matematyczną – „Motyle na łące”, podczas której dzieci przeliczały motyle porównując liczebność zbiorów oraz określając ich kolor. Przedszkolaki w rytm muzyki klasycznej improwizowały taniec motyla na łące. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną „Kolorowy motyl”. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacanie wiedzy na temat motyli.

06-04-2022, Wioletta Korczak