Dzień Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest państwowym świętem obchodzonym corocznie 11 listopada, aby upamiętnić dzień odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli.

Ze świętowaniem odzyskania niepodległości, nieodzownie związane są nasze symbole narodowe: flaga, godło oraz hymn. Dlatego też 11 listopada na ulicach naszych miast powiewają biało – czerwone flagi, a w domach oraz miejscach pracy rozbrzmiewa hymn „ Mazurek Dąbrowskiego ”. W wielu miejscach organizowane są uroczystości patriotyczne, koncerty, marsze, defilady, biegi uliczne.

Na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości, Przedszkole nr 4 w Staszowie włączyło się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W środę – 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wraz z wychowawcami, odśpiewały w swoich salach hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Włączając całą społeczność przedszkolną w akcję „Szkoła do hymnu” było zachęcenie najmłodszych do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości, kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, krzewienie postaw patriotycznych oraz rozwijanie świadomości narodowej przedszkolaków.

28-11-2021, admin