DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

25 września w naszej placówce świętowaliśmy z okazji Dnia Przedszkolaka. Był to szczególny dzień, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które przeżywały swoją pierwszą ważną uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Maluszki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersz oraz śpiewając piosenki. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem i pomagać kolegom. Następnie pan dyrektor Dariusz Firmanty dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia przedszkolaki otrzymały od pani wicedyrektor Bożeny Adamkiewicz dyplom pasowania.

W tym dniu odbyło się także uroczyste nadanie nazw wszystkim grupom przedszkolnym. Każda grupa wystąpiła w pięknych, kolorowych strojach, prezentując repertuar tematycznie związany z przyszłą nazwą grupy. Po występie artystycznym każdej grupie nadano nazwę: trzylatkom „MISIE”, trzy/czterolatkom „KOTKI”, czterolatkom „KACZUSZKI”, pięciolatkom A „SÓWKI”, pięciolatkom B „BIEDRONKI”, sześciolatkom A „MOTYLKI”, sześciolatkom B „ŻABKI”, sześciolatkom C „PSZCZÓŁKI”. Na koniec dzieciaki otrzymały słodkie upominki od pana dyrektora i wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy nie szczędząc swojego cennego czasu tak licznie przybyli i aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości.

23-10-2018, admin