II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – finał etapu powiatowego w Bogorii

W dniu 25 listopada 2022 roku odbył się finał etapu powiatowego II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Zawody zostały zorganizowane w Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii. Po uroczystym rozpoczęciu i rozgrzewce przedszkolaki przystąpiły do rywalizacji. W finale Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka powiatu staszowskiego udział wzięły: Przedszkole z Zespołu Szkół im. J. Pawła w Rytwianach,

Przedszkole z Zespołu Szkół im. J. Pawła w Osieku,

Przedszkole Gminne im. J. Pawła w Oleśnicy,

Przedszkole z Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii,

Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie.

Dzieci rywalizowały pomiędzy sobą w następujących konkurencjach;

- bieg sztafetowy na dystansie 15 metrów,

- tor przeszkód,

- skok w dal z miejsca,

- rzut woreczkami do koła hula – hop.

Nad zmaganiami każdego zespołu czuwali sędziowie drużynowi. Podczas zawodów panowały emocje jak na prawdziwej olimpiadzie. Dużym przeżyciem okazało się również ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie, która będzie reprezentowała powiat staszowski na etapie wojewódzkim. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały medale, puchary i upominki.

W imieniu uczestników składam serdeczne podziękowania sponsorom i gospodarzom, którymi byli: Bank PKO BP oddział w Staszowie, Wójt Gminy Bogoria oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii.

04-12-2022, Wioletta Korczak