Nasza mała ojczyzna

Uczniowie klas 3 z ZPO nr 1 w Staszowie w ramach godzin świetlicowych 19 kwietnia 2016 r. wraz z paniami Anną Darowską-Chodurek i Dorotą Bajur- Krawiecką odwiedzili muzeum ziemi staszowskiej.

Trzecioklasiści zapoznali się z historią i kulturą Staszowa i okolic, podziwiali sztukę lokalnych artystów i wsłuchiwali się z zaciekawieniem w opowieści pana Lucjana Zaczkowskiego dotyczące znanych mieszkańców naszego miasta.

Wycieczka bardzo zaciekawiła uczniów i stała się początkiem do dyskusji na temat lokalnego patriotyzmu.

D.Bajur-Krawiecka

20-04-2016, admin