Pedagodzy szkolni zachęcają do wzięcia udziału w konkursie

PEDAGODZY SZKOLNI ZACHĘCAJĄ

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021 organizowany jest konkurs „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie – konkurs plastyczno-literacki (indywidualny). Zadaniem uczestnika konkursu jest narysowanie lub odpisanie swojej szczęśliwej chwili, dnia lub tego jak wyobrażasz sobie szczęśliwe życie. Praca może być rysunkiem, opowiadaniem, a nawet wierszem.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej.

ZASADY KONKURSU

• Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez Uczestnika materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp.
  • Na konkurs można nadesłać także prace literackie. Praca literacka nadesłana na konkurs może liczyć najwyżej 3 (trzy) strony A4 znormalizowanego druku (5400 znaków). Praca może zostać napisana za pomocą programu komputerowego lub odręcznie. Praca napisana odręcznie musi być czytelna. Praca napisana nieczytelnie będzie odrzucana.
  • Praca konkursowa może zostać wykonana tylko przez jednego uczestnika. Nie przyjmowane będą prace grupowe.
  • Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac konkursowych.
  • Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:

a) format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy plastycznej nie może być mniejszy niż A5 (148 mm x 210 mm) i większy niż A0 (841 mm x 1189 mm),

b) w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekraczać 100 cm,

c) substancje lub materiały użyte do wykonania pracy konkursowej (kredki, farby, plastelina, krepa, drewno, artykuły spożywcze) powinny być suche i trwale przymocowane do powierzchni pracy,

d) prace literackie mogą liczyć do 5400 znaków.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań.

Gotowe prace konkursowe można dostarczyc do pedagogów szkolnych lub sekretariatu szkoły do 20 czerwca 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi do 31 sierpnia 2021r.

Cały regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2021/01/Konkursy-ZTU-2021_regulaminy.pdf

21-03-2021, admin