Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 22 marca 2021r. tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Było też wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz poznawały różne rodzaje nasion. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy z ochotą przystąpiły do pracy. Z dużym zaangażowaniem sadziły kwiaty, dymkę na szczypiorek i wysiewały owies, pietruszkę oraz rzeżuchę. Ponadto założyły hodowlę fasoli.

Dzieci będą podlewać i pielęgnować zasadzone rośliny, bacznie obserwować proces ich wzrostu oraz będą mogły dokonać konsumpcji własnego szczypiorku czy też rzeżuchy.

Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli.

12-04-2021, admin