Powitanie wiosny

W dniu 21.03.2022 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z grup „Pszczółek”, „Motylków” i „Misiów” z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny na konkursy zorganizowane przez RCEE ZGOK Rzędów oraz SOK Staszów. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy oraz nie zabrakło wiosennych spacerów w okolicy przedszkola. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

27-04-2022, Wioletta Korczak