Pracownik Nadleśnictwa Staszów

W dniu 12.12.2017 r. Przedszkolaków odwiedził niezwykły gość – Pani Joanna Drożdżowska, pracownik Nadleśnictwa Staszów, która przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy.

Pani Leśnik wyjaśniła, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą - głównie ptaki. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.
Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy. Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadała. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

22-12-2017, admin