Przegląd kolęd

21 stycznia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Staszowie 2 uczennice z naszej szkoły Anna Fołta z kl. IIIB oraz Aleksandra Nowak z kl. IIIA oraz Drużyna Harcerska „Wataha 2” i 1 Gromada Zuchowa „Bractwo Leśnej Przygody” wzięły udział w Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Celem Festiwalu jest pielęgnowanie tradycji Bożonarodzeniowych związanych ze śpiewaniem kolęd i pastorałek. Dziewczynki zaśpiewały „Pastorałkę od serca do ucha”, natomiast harcerze i zuchy kolędę „Gdy śliczna Panna” i „Jest taki dzień”. Po zaprezentowaniu się wszystkich grup zgromadzeni na sali goście tj. pan burmistrz, pani wiceburmistrz, pani dyrektor Domu Kultury oraz ksiądz z parafii św. Barbary wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki.

05-03-2018, admin