Spotkanie z szewcem

19 listopada nasze przedszkolaki – z grupy ,,KOTKI ”i ,,KACZUSZKI” – w ramach programu edukacyjnego ,, Poznajemy zawody” miały spotkanie z panem szewcem. Dzieci zdobyły wiele informacji dotyczących pracy szewca, a także miały okazję do bliższego poznania sprzętu wykorzystywanego do naprawiania i zrobienia butów, pasków. Mogły na własne oczy zobaczyć jak wygląda „kopyto", igła, dratwa, szydło, młoteczek szewski, dziurkacz, nóż, szlifierka, gwoździe, młotek, obcęgi itp. Z zaciekawieniem obserwowały szewca podczas pracy. Dzięki temu spotkaniu nasze przedszkolaki miały okazję do poznania zanikającego już zawodu, jakim jest zawód szewca. Wiemy już, gdzie wybrać się jak nasze buty się zepsują.

19-12-2018, admin