Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich . Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym szczególnym dniu urodzili się lub zmarli wielcy pisarze.

W Katalonii 23 kwietnia przypada święto narodowe – jest to dzień świętego Jerzego. Tego dnia kobiety obdarowywane są, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami – to symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni otrzymują od pań książki.

Dzień Książki był w Hiszpanii obchodzony już w roku 1930, od 1964 roku – w innych krajach hiszpańskojęzycznych, a od 2007 roku – także w Polsce.

Od kilku lat i my w szkole świętujemy ten dzień. Organizowane są wtedy wystawki różnych książek, konkursy, audycje, różne imprezy czytelnicze.

W 2018 roku również obchodziliśmy uroczyście Święto Książki. Została wyemitowana audycja, czytaliśmy bajki przedszkolakom, fragmenty książek w młodszych klasach oraz rozstrzygnięty został konkurs na ekslibris biblioteki.

BW

25-04-2018, admin