Światowy Dzień Rzucania Palenia

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W naszej szkole z tej okazji odbyło się kilka działań, których celem było przybliżenie uczniom problematyki wpływu szkodliwości palenia na organizm człowieka.

Klasy VI i VIII uczestniczyły w spotkaniu „Cała prawda o e-papierosach” z pracownikiem Sanepidu panią Dorotą Wojnarowską. Uczniowie klas V i VI wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym dnia rzucania palenia. Część klas miała zajęcia w ramach realizacji programów; „Nie pal przy mnie proszę”, „Bieg po zdrowie”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz Kodeksu Walki z Rakiem. Cała społeczność szkoły a także rodzice wysłuchali prelekcji „Potencjalne zagrożenia związane ze stosowaniem elektronicznych papierosów” a także mieli możliwość skorzystać z wiadomości na wielu gazetkach tematycznych znajdujących się na korytarzach szkolnych.

Podsumowaniem obchodów było przedstawienie „Patrycy Papieros w sądzie”, przygotowane przez klasę Va dla uczniów klas IV i V. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny i nagrodzono uczestników; Mikołaja Monkowicza – I miejsce, Martynę Kucal – II miejsce, Wiktorię Pawlik – III miejsce oraz Natalię Linder – III miejsce.

Na zakończenie wszyscy otrzymali słowa podziękowania od dyrektorów pana Dariusza Firmantego oraz pana Bogdana Pióro.

08-12-2019, admin