Święto Niepodległości w grupie Biedronki

Piękne są nasze
Barwy ojczyste.

Czesław Janczarski

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. To jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada 2020 r. grupa 3-latków „Biedronki” przygotowała zajęcia z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Przedszkolaki uroczyście odśpiewały znaną im część hymnu narodowego oraz wysłuchały piosenek o odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez maluchy flagi biało - czerwonej.

13-12-2020, admin