Święto Patrona Szkoły

W piątek 19 maja uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych
w Staszowie wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodzili Święto Patrona Szkoły - Tadeusza Kościuszki.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji społeczności szkolnej. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Następnie dyrektor szkoły Pan Dariusz Firmanty powitał zaproszonych Gości oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. W tym szczególnym dla całej społeczności szkolnej dniu życzenia złożył burmistrz Miasta i Gminy Staszów Pan Leszek Kopeć. Część artystyczną uroczystości uświetnił występ artystyczny przedszkolaków oraz przygotowany przez uczniów montaż słowno – muzyczny pt. „Żyje wciąż w sercach i umysłach” poświęcony życiu Tadeuszowi Kościuszce.

24-05-2017, admin