Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień ,to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Podczas spotkania grupa „Kwiatuszki” poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa . Dowiedzieli się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Gdy ziemniaki opiekały się na grilu, dzieci brały udział w konkursach i zawodach sportowych z udziałem ziemniaków. Jednym z nich było celowanie ziemniakami do pojemników. Następnie bieganie slalomem z ziemniakiem na drewnianej łyżce i skakanie w workach. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek i degustacji pieczonych ziemniaków.

16-11-2021, admin