Święto Ziemi

Dzień Ziemi w naszej "jedynce" obfitował w kilka przedsięwzięć. Uczniowie klas V pod kierunkiem nauczycielek przygotowali krótką scenkę " Sprawa dla ekologa " dotyczącą zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska. Chętni uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach:
• wiedzy pod hasłem "Rady na odpady"
• plastycznym - "Ziemia - zielona planeta"
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły. W kategorii gimnazjum byli to:
I miejsce Mateusz Jacak kl. II a
II miejsce Ewa Tomczyk kl. II d
III miejsce Krzysztof Wójcik kl. II a, Weronika Czereś II b, Malgorzata Rajca II b
W kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce Ksawery Grzybowski
II miejsce Jan Chyc
III miejsce Kacper Polewka
Uczniowie czterech klas uczestniczyli w zajęciach terenowych w Czernicy prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Staszów. Takie zajęcia w terenie umożliwiają nawiązanie uczniom bezpośredniego kontaktu z przyrodą, pozwalają na poznanie przyrody, jej bogactwa i różnorodności, zapoznają z charakterystycznymi cechami ekosystemu leśnego. Był również czas na odpoczynek przy ognisku.
Dziękujemy organizatorkom tych działań paniom: M. Brzyszcz, A Gach, E. Wojtyś i B. Robak.

30-05-2018, admin