Wizyta strażaków

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Spotkanie zakończyło się przy dźwiękach syreny strażackiej.

24-10-2021, admin